אנו משתמשים בעוגיות כדי לנתח תנועה ולשפר ללא הרף את האתר שלנו.

בואו נפגש!קפה טוב עלינו צרו קשר
דלג לתוכן הראשי
EMC&RF
28 פבר, 2024

מהו Faraday Cage – כלוב פאראדיי?

Faraday Cage - כלוב פאראדיי (תאי אל הד) הוא כלוב מוליך חשמל, המבודד מהסביבה החיצונית ומגן מפני שדות אלקטרומגנטיים חיצוניים - על ידי כך שהוא משמש כמעטפת מוליכה.
פורסם על ידי: RDT 28 פבר, 2024
מהו Faraday Cage – כלוב פאראדיי?

המצאה זו נקראת על שם הפיזיקאי הבריטי מייקל פאראדיי, אשר גילה את התופעה בשנת 1836. פאראדיי הראה כי שדה חשמלי חיצוני אינו יכול לחדור דרך כלוב מוליך.

העיקרון המנחה של Faraday Cage מבוסס על חוק גאוס לשדות חשמליים. חוק זה קובע כי שטף שדה חשמלי דרך משטח סגור שווה לכמות המטען החשמלי הכלוא בתוך המשטח.

כאשר שדה חשמלי חיצוני פועל על כלוב מוליך, המטענים החשמליים בכלוב מוסדרים כך שהם יוצרים שדה חשמלי פנימי, הפועל נגד השדה החיצוני. השדה החשמלי הפנימי מאזן את השדה החיצוני, וכך שום שדה חשמלי לא יכול לחדור את מעטפת הכלוב.

EMC – התאמה אלקטרומגנטית

EMC, או תאימות אלקטרומגנטית, היא מושג המתייחס ליכולת של מערכת או התקן להימנע מהפרעות אלקטרומגנטיות או ליצור הפרעות כאלה.

הפרעות אלקטרומגנטיות יכולות לגרום לבעיות שונות, כגון:

· הפחתת הביצועים של מכשירים אלקטרוניים

· פגיעה בנתונים

· פגיעה בבריאות האדם

על מנת להבטיח תפקוד תקין של מערכות ואלקטרוניקה, חשוב להקפיד על התאמה אלקטרומגנטית.

ישנם מספר גורמים המשפיעים על EMC של מערכת או התקן, כגון:

· תכנון המערכת או ההתקן

· איכות החומרים והרכיבים המשמשים במערכת או בהתקן

· אופן ההתקנה של המערכת או ההתקן

ישנם מספר תקנים בינלאומיים המסדירים את נושא EMC. תקנים אלה מספקים הנחיות כיצד למנוע ולטפל בהפרעות אלקטרומגנטיות.

Faraday Cage כלוב פאראדיי (תאי אל הד)- הוא כלי יעיל להגנה מפני הפרעות אלקטרומגנטיות. כלוב זה מונע מהשדות האלקטרומגנטיים החיצוניים לחדור פנימה, ובכך מגן על המערכת או ההתקן מפני הפרעות.

יישומי כלוב פאראדיי – Faraday's Cage (תאי אל הד)

· הגנה על מכשירים אלקטרוניים מפני הפרעות אלקטרומגנטיות: Faraday's Cage יכול להגן על מכשירים אלקטרוניים מפני שדות אלקטרומגנטיים חיצוניים, כגון שדות אלקטרומגנטיים הנוצרים על ידי מכשירי חשמל אחרים, טלפונים סלולריים או תשתית תקשורת.

· יצירת שדה אלקטרומגנטי מוגבל: הוא יכול לשמש ליצירת שדה אלקטרומגנטי מוגבל, כגון שדה אלקטרומגנטי הדרוש עבור בדיקות ציוד אלקטרוני.

· סינון שדות אלקטרומגנטיים: Faraday's Cage יכול לשמש לסינון שדות אלקטרומגנטיים, כגון שדות אלקטרומגנטיים הנוצרים על ידי מכשירי חשמל אחרים.

חברת רדט מספקת פתרונות כלובי פאראדיי(תאי אל הד) בהתאמה אישית, על פי דרישות הלקוח, החל מהגודל והצורה, דרך החומרים והגימור, ועד ליכולות הטכניות. לפרטים נוספים, פנו אלינו עוד היום!

איך אפשר לעזור?

חייגו אלינו: 036450780

נוסף פריט לסל

No products in the cart.