אנו משתמשים בעוגיות כדי לנתח תנועה ולשפר ללא הרף את האתר שלנו.

בואו נפגש!קפה טוב עלינו צרו קשר
דלג לתוכן הראשי
בקרה ואוטומציה
27 ספט, 2023

השף הרובוטי Beastro לוקח הזמנות, מבשל ומנקה!

Kitchen Robotics
פורסם על ידי: RDT 27 ספט, 2023
השף הרובוטי Beastro לוקח הזמנות, מבשל ומנקה!

הלקוח שלנו- Kitchen Robotics היא חברה מובילה בעולם, בפיתוח מגוון מטבחים מסחריים רובוטיים הניתנים לתכנות אשר מופעלים בידי לקוחות. מוצר הדגל של החברה, ה- Beastro עוצב על מנת להביא לתחום המטבח התעשייתי יעילות, דיוק ועקביות. דבר ההופך את המוצר לפתרון האידיאלי עבור עסקים המחפשים להפיק את התועלת המרבית מתהליכי העבודה במטבח שלהם.

 

האתגר

ייצור מכונות שף רובוטיות, המקבלות הזמנות מלקוחות דרך הענן באמצעות אתר האינטרנט או האפליקציה. למכונות האלה קיימת יכולת שקילה, ערבוב ובישול המנות שהוזמנו בהתאם למתכונים מדויקים. הן גם יכולות לנקות את הסירים בסיום הבישול.

מוצרים בשימוש

  • בקר מתוכנת (PLC) מסדרת Unistream
  • מנועי AC Servo תוצרת יוניטרוניקס

הפתרון

הענן של חברת Kitchen Robotics מקבל את הזמנות הלקוח דרך אתר אינטרנט או באמצעות אפליקציה ייעודית ושולח את הפקודות המתאימות לבקר המתוכנת (Unistream) המערכת כולה כוללת כ37 תחנות מינון, המטפלות בנוזלים, אבקות ומוצקים. התקני חלוקה המיועדים למזון יבש ונוזלים וכוללים מנועי צעד מבוקרים בתקשורת סיריאלית, משחררים בדיוק מירבי את המרכיבים הגולמיים של המנה לפי המתכון.

מנועי הצעד המבוקרים בתקשורת סיריאלית, מבטיחים מדידה מדויקת לפי משקל ע"י בקרה במעגל סגור.  במהלך תהליך הבישול, 6 צירי מנועי AC Servo של יוניטרוניקס מעבירים את הסירים בין תחנות הבישול השונות, מסירים ומניחים את הסירים על משטחי האינדוקציה, בהתאם לפרטי הזמנת הלקוח. לאחר שהמנה מוכנה והמזון מוגש, המכונה מעבירה את הסיר אל תחנת הניקוי לשטיפה וייבוש.

אתגרים בתהליך

תקשורת:

Kitchen Robotics דרשה שבקר מתוכנת-UniStream יתחבר לענן ויבצע פקודות בזמן אמת.

זה דרש ליצור API וליישם פרוטוקול TCP-IP ייעודי, תוך שימוש במספר פורטים בו זמנית. בנוסף, רכיבי המערכת השונים משתמשים בפרוטוקולים שונים, הן סטנדרטיים והן ייעודיים ה-UniStream PLC צריך לתקשר עם למעלה מ-60 רכיבים כגון מערכות Servo, ממירי תדר (VFDs), גופי חימום, חיישנים, steppers (מנועי צעד) ועוד.

Servo:

במערכת קיים מגוון רחב של צירי התנועה השונים, מבוססי מפעילים ליניאריים וסיבוביים ומנגנונים מכנים ייעודיים נוספים. נדרש לשנות בזמן אמת את הכוח של כל ציר תנועה -שינוי בזמן תנועה. כל ציר תנועה, חיישן קצה, בלם מכני וכו' דרשו שיטת שליטה שונה.  בנוסף, לצורך הגברת הדיוק נעשה שימוש באנקודרים אבסולוטיים. הדבר אפשר בדיקת המיקום הנוכחי לפני תחילת כל תנועה ושינוי מהירות התנועה של כל ציר בהתאם למיקום הנוכחי, לאורך כל מסלול התנועה. זה אפשר למערכת להשיג רמות גבוהות של יעילות ובטיחות כאחד.

מנועי צעד:

השליטה במנועי צעד באמצעות תקשורת, אפשרה למפתחים להפחית עלויות ולקצר זמן פיתוח על ידי הימנעות מהחיווט ותהליכי האינטגרציה המורכבים שמספר כה גדול של מנועי הצעד היו דורשים.

יתרונות השימוש ב-Unitronics:

קיטשן רובוטיקס בחרה לעבוד עם חברת יוניטרוניקס לא רק בגלל המוצרים שהתאימו לדרישותיהם. החברה זיהתה גם את יתרונות השימוש בפתרון אחד כולל המאפשר לחברה לקבל את כל רכיבי הבקרה הנדרשים עבור מטלות התנועה המורכבות שלהם – כל זאת בקלות תוך התנהלות מול ספק אחד. הבקרים המתוכנתים + ממשק המשתמש HMI  בשילוב מנועי הSERVO כולם נתמכים, מופעלים ומתוכנתים יחד עי תוכנת Unilogic.

הגישה הייחודית של יוניטרוניקס כלפי תחום בקרת ההינע, גישת ה Servo Made Simple, "סרבו בקלות", אפשרה לחברת קיטשן רובוטיקס להגדיר צירים, לעקוב, לנתח ולנהל תהליכים תוך קבלת שירותי תמיכה וליווי  ממומחי תחום ההינע של יוניטרוניקס.

איך אפשר לעזור?

חייגו אלינו: 036450780

נוסף פריט לסל

No products in the cart.