אנו משתמשים בעוגיות כדי לנתח תנועה ולשפר ללא הרף את האתר שלנו.

בואו נפגש!קפה טוב עלינו צרו קשר
דלג לתוכן הראשי
FLUKE
28 פבר, 2024

איך תבחר את הצבת זרם המתאים עבורך?

פורסם על ידי: RDT 28 פבר, 2024
איך תבחר את הצבת זרם המתאים עבורך?

לקוחות רבים המשתמשים באוגרי אנרגיה, אוגרי חשמל או נתחי איכות חשמל, משתמשים בדרך כלל בצבת הזרם המסופקת להם בערכה. מכיוון שלצבת הזרם טווח מדידה ספציפי, ייתכן מאוד כי אינו מתאים ליישום הנוכחי שלך.

אם כך, איך ניתן לבחור את צבת הזרם הנכונה? כאן נראה לכם כיצד.

הבה ניקח כדוגמה את נתח איכות החשמל החד פאזי Fluke 43B. לצבת המסופקת בערכה, i400S יש טווח לבחירה של 0,5-40A ו-0,5-400A, עם מתח יציאה של 10mV/A ו- 100mV/A בהתאמה. לפיכך, מדידת אות היציאה הינו 400mV מקסימום. ידוע כי צבת זרם AC בתכנונו נוטה יותר לשיבושים באזור הנמוך של טווח המדידה שלו וכי אות היציאה בפועל, נמוך מאוד בהשוואה למתח הכניסה הסמוך. דמיינו כי המכשיר שלכם מודד את אות צבת הזרם ביציאה של mV בודדים, לצד אות של 400V AC עם שיבוש גדול בנוסף במצב זה, ייתכן כי נקבל הפרעות במדידת האות הקטן, דבר שישפיע על קבלת קריאה יציבה ומדויקת ותוצג צורת גל רועש. בחרו את הצבת עצמה ואת הגדרותיה כך שהזרם המקסימלי הצפוי יימצא בטווח הכולל של הצבת ושהזרם הנומינלי (ערך קריאת הזרם הצפוי) הרבה מעל הערך המינימלי.

מתי נשתמש בצבת הזרם המסופקת יחד עם המכשיר:

דוגמא 1: כאשר יש לנו מערכת של 400V AC, עם פיוז של 32A וזרם נומינלי של 25A, נשתמש בצבת המסופקת בערכה (לדוגמא i400s) אבל עם הגדרת טווח של 0.5-40A

מתי נשתמש בצבת זרם אחרת?

דוגמא 2: כאשר אנו מודדים "ביציאה" של מתמר זרם הממיר 5KA של מערכת גדולה, ליציאה משנית של 0-1A. אם תשתמש בצבת המסופקת (i400s) תקבל קריאת של מילי וולטים בודדים, ובמקרה זה אנו בתחתית "יכולת המדידה" של הצבת.

התוצאה תגרור צורת גל וקריאה רועשת ולא מדויקת. בחירה נכונה יותר תהיה צבת מדגם Fluke i5S. לצבת זו יש טווח של 10 מילי אמפר עד 5 אמפר, דבר הגורר לקריאה מדויקת ולא רועשת.

טיפ

רוב המהדקים המגיעים עם אוגרי אנרגיה ונתחי איכות החשמל מותאמים ליישומים הנפוצים ביותר- אבל תמיד תשאלו את עצמכם האם הצבתות שברשותכם מתאימות ליישום שלכם.

איך אפשר לעזור?

חייגו אלינו: 036450780

נוסף פריט לסל

No products in the cart.